Genel

E-Ticarette Raporlama ve Analiz

Sitenizi analiz ederek geliştirmek ve pazarlama yatırım geri dönüşünüzü arttırmak istemez misiniz?

İstediğiniz trafiğin daha fazlasını çekmenize ve daha çok ziyaretçiyi müşteriye dönüştürmenize yardımcı olmak istemektedir.
Hangi dijital pazarlama faaliyetlerinin maliyet etkin olduğu hakkında bilgi edinmek ve ziyaretçilerin sitenizle nasıl etkileşime girdiğini görmek istemez misiniz? . Site tasarımında bilgiye dayalı geliştirmeler yapın, hedeflenmiş trafik elde edin ve dönüşümlerinizi ve karınızı artırın.

Hedeflerinize uygun olarak istatistiksel verileri yorumlamak veya özel raporlamalar üretmek konusunda profesyonel yardım almak ister misiniz ? dijiplat olarak sizlere vereceğimiz danışmanlık hizmeti tüm raporlama ve analiz sistemlerini çok daha etkin kullanacaksınız..

Site Ziyaretçileri

Genel ziyaretçi profilinizi daha iyi tanıyın. Ziyaretçileriniz ne kadar sıklıkla geliyor? Sitenizde ne kadar zaman geçiriyor? Hangi işletim sistemleri, tarayıcıları kullanıyor? Java ve Flash uygulamalarınız nasıl çalışıyor ? Bağlantı hızları ve konumları (Ülke, Şehir) nedir?

Siteye Erişim

Sitenize ziyaretçilerin nasıl ulaştıklarını tespit edin. Ziyaretçilerinizden ne kadarı arama motorlarından veya link verdiğiniz sitelerden geliyor? Aramalarda hangi anahtar kelimeler kullanılıyor? Hangi trafik kaynağından gelen ziyaretçi ne kadar zaman geçiriyor? Adwords ve kampanya dönüşleri ne kadar ? Reklamlarınız etkili mi ?

İçerikleriniz

İçeriklerinizin popülaritesini ölçün. Hangi sayfalar ne kadar gösteriliyor? En uzun zaman hangi sayfalarda geçiriliyor? Hangi sayfalarda çıkış oluyor?

Hedefler

Hedef dönüşümler, sitenizin işletme hedeflerini ne kadar iyi yerine getirebildiğini değerlendirmek için birincil ölçümdür. Bir hedef, bir ziyaretçinin, bir satın alma işlemi yaptıktan veya kayıt veya indirme gibi arzulanan başka bir işlemi tamamladıktan sonra ulaştığı bir web sitesi sayfasıdır.

Hedeflerinizi belirlediğinizde dönüşüm oranlarını ve aldığınız trafiğin maddi değerini görebilirsiniz. Ayrıca her hedef için bir “huni yolu” tanımlayabilirsiniz. Huni yolu, ziyaretçilerin bir amaca ulaşmak için izlemesini istediğiniz yoldur. Bir huni yolu tanımlamak, dönüşüm işlemini başlatan ziyaretçilerin bu işlemi ne sıklıkta tamamladığını izlemenize olanak sağlar.

Özel Raporlar

Tespit ettiğiniz boyutlar ve ölçümlerde özel rapor tasarımı yapın.

Yukarıdaki tüm bu raporlama ve analizleri bizim danışmanlığımızda yapmak istemez misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir